„Druha we mnie masz” – projekt, który łączy młodych Polaków i Ukraińców

On 10 marca, 2022, Posted by , In Aktualności,Komunikaty, With Możliwość komentowania „Druha we mnie masz” – projekt, który łączy młodych Polaków i Ukraińców została wyłączona
19-letnia Maria Trybus stworzyła do tego platformę „Druha we mnie masz”, która łączy młodych Polaków i Ukraińców, licealistów i studentów. Chodzi o to, żeby przybywającym do nas młodym Ukraińcom łatwiej było się odnaleźć w polskich szkołach i wśród kolegów.
Żeby dołączyć do projektu, trzeba uzupełnić formularz, na podstawie którego zostanie nam przydzielony przyjaciel (ukraiński, jeśli jesteśmy Polakami i możemy być dla takiej osoby wsparciem, albo polski, jeśli jesteśmy Ukraińcami i potrzebujemy wsparcia w Polsce). Kryteria wyboru to m.in. wiek, miejsce zamieszkania, języki.
Warto poznawać ludzi, warto mieć nowych znajomych!
Link do projektu: