Edukacja i Integracja w Terenie

On 23 kwietnia, 2022, Posted by , In Aktualności,Nauka, With Możliwość komentowania Edukacja i Integracja w Terenie została wyłączona

Ciekawe wykłady w pięknych okolicznościach przyrody to alternatywna forma edukacji jaką oferuje nasza szkoła.

Klasa Ie o profilu biologiczno-chemiczno-językowym skorzystała z takiej właśnie formy nauki podczas dwudniowej wycieczki przedmiotowej do Stacji Ekologicznej Uniwersytetu Wrocławskiego 'Storczyk’ w Karpaczu. Tam uczestniczyli w wykładach Prof. Fałtynowicza, pasjonata porostów, który opowiadał o tych organizmach jak również o roślinach inwazyjnych w naszym regionie. Była również prezentacja opisująca powstanie i funkcjonowanie ekologicznej oczyszczalni ścieków przy 'Storczyku’ prowadzona przez Pana Dolatkowskiego oraz spotkanie z entuzjastycznym podleśniczym z Karkonoskiego Parku Narodowego, Panem Kamilem Berdysem, który potrafi zaryczeć jak prawdziwy jeleń.

Śpiew ptaków, szum strumyka, polująca w okolicy kuna i my w 'sali kinowej’ oglądający wieczorem film o legendarnym Double Ironmanie. Poza tym planszówki, karty, kości i nocne przemarsze. Było świetnie!