Edukacja w Urzędzie Statystycznym

On 23 maja, 2022, Posted by , In Aktualności, With Możliwość komentowania Edukacja w Urzędzie Statystycznym została wyłączona

17 i 23 maja br. dwie klasy licealne 3F i 3H odwiedziły jeleniogórski oddział Urzędu Statystycznego we Wrocławiu.
Dzięki uprzejmości dyrekcji Urzędu oraz pracownic Pań Beaty Sałdygi i Joanny Lipnickiej, uczniowie klas realizujących geografię
w zakresie rozszerzonym, mogli zapoznać się z zasobami danych statystycznych zgromadzonych w Informatorium oraz na stronie internetowej Głównego Urzędu Statystycznego. Pani Beata Sałdyga przygotowała bardzo ciekawą prezentację informującą
o strukturze organizacyjnej i zakresie działania GUS-u w Polsce. Uczniowie obu klas otrzymali praktyczne wskazówki, w jaki sposób odnajdywać szczegółowe dane statystyczne we współczesnych oraz zdigitalizowanych, archiwalnych bazach danych.

Bardzo dziękujemy pracownicom Urzędu Statystycznego za poświęcony młodzieży czas i przygotowanie materiałów informacyjnych. Mamy nadzieję, że dzięki kolejnym spotkaniom, młodzież naszego liceum doceni znaczenie bazy danych statystycznych GUS i będzie potrafiła sprawnie wykorzystać te informacje, podczas tworzenia własnych referatów i opracowań naukowych.

20220523_09122720220523_09124920220523_09571720220523_091243