Integracja w Przesiece

On 4 września, 2024, Posted by , In Aktualności, With Możliwość komentowania Integracja w Przesiece została wyłączona

Warsztaty Integracyjne Przesieka – 2024

Jak najlepiej spędzić ostatni weekend wakacji? – Oczywiście uczestnicząc w Warsztatach Integracyjnych dla uczniów rozpoczynających naukę w pierwszych klasach naszego liceum!

Tegoroczne warsztaty odbyły się w dniach 30-31 sierpnia. W spotkaniu integracyjnym wzięło udział niemal 90% uczennic i uczniów, którzy rozpoczęli naukę w Żeromie w roku szkolnym 2024/2025.

Dwudniowy program warsztatów obfitował w różnorodne zajęcia, których celem było wzajemne poznanie się uczniów i kadry pedagogicznej. Wychowawcy klas spotkali się ze swoimi wychowankami podczas zajęć integracyjnych, a następnie wszystkie zespoły klasowe, brały udział w przygotowanych przez organizatorów konkurencjach logistycznych, artystycznych
czy sprawnościowych.

Zespoły klasowe przygotowały także „kapsułę czasu” – butelkę, w której umieściły list „do przyszłości”. Mamy nadzieję,
że zalakowane butelki, przetrwają 3,5 roku i będą miłym wspomnieniem na zakończenie nauki w liceum.

Drugi dzień warsztatów upłynął pod znakiem wycieczki na cmentarz więźniów niemieckiego obozu pracy w Borowicach.
Podczas krótkiej prelekcji, przybliżyliśmy uczniom historię i symbolikę tego miejsca, w odniesieniu do współczesnych wydarzeń
m.in. wojny w Ukrainie. Następnie oddaliśmy cześć ofiarom wszystkich wojen zapalając symboliczne znicze.

Warsztaty Integracyjne to przede wszystkim dobra zabawa oraz szansa na nawiązanie nowych znajomości i dobrych relacji wśród uczniów rozpoczynających naukę w naszej szkole. Rywalizacja drużyn klasowych dodawała tylko rumieńców naszej imprezie.

Czas więc na wyniki!

Zwycięskim zespołem jest klasa 1B wraz z wychowawczynią p. J. Rosik Serdecznie gratulujemy!
W nagrodę uczennice i uczniowie otrzymają dodatkowy dzień wycieczki.

Ostateczną klasyfikację prezentuję poniżej:
1 miejsce – kl. 1B – 44pkt
2 miejsce – kl. 1C – 40pkt
3 miejsce – kl. 1D – 38pkt
4 miejsce – kl. 1A – 31pkt

Gratulacje dla wszystkich uczestniczek i uczestników!

Warsztaty Integracyjne mogły zostać zrealizowane dzięki wysiłkowi wielu osób.
Bardzo serdecznie dziękuję za pomoc w przygotowaniu i realizacji programu wyjazdu integracyjnego:

– Dyrektorowi szkoły p. Jolancie Paszowskiej;
– wychowawczyniom klas – paniom U. Gruszczyńskiej , P. Obuchowicz, J. Rosik i J. Rutkowskiej;
– opiekunce samorządu uczniowskiego p. D. Dziedzińskiej oraz jej dzielnej drużynie Zuzi, Karolinie, Martynie, Marzenie, Wiktorowi i Maksowi oraz Hubertowi;
– niezastąpionym absolwentom Maksowi, Pawłowi i Jankowi
– pedagogom szkolnym p. D. Romańczuk – Masiowskiej, p. A. Szablickiej-Prytko i K. Joksowi;
– p. T. Raczyńskiemu, który przygotował fotorelację z warsztatów;
– p. B. Borkowskiej, która objęła nas troskliwą opieką medyczną,
– uczynnym pracownikom administracji i obsługi szkoły pod kierownictwem p. G. Simoniuk;

Serdeczne podziękowania za gościnę składamy na ręce p. C. Pabisiewicza i  pracowników Pensjonatu Markus w Przesiece.

Drugi rok z rzędu, zrezygnowaliśmy z kłopotliwego dojazdu autobusami na miejsce naszych zmagań integracyjnych. Dlatego bardzo ciepłe podziękowania składamy wszystkim Rodzicom – mistrzom logistyki, którzy sfinansowali wyjazd oraz dostarczyli i odebrali swoje pociechy z Przesieki.

Warsztaty Integracyjne 2024 przechodzą do historii! Był to bardzo intensywny, ale nadto udany i pouczający czas, który mam nadzieję, przyczynił się do zmniejszenia stresu szkolnego związanego z rozpoczęciem nauki w nowej szkole i nieznanym wcześniej zespole koleżanek i kolegów.

Do zobaczenia w przyszłym roku szkolnym!

Grzegorz Lustyk