Julia i Monika w podróży śladami Polaków na Białorusi

On 22 września, 2019, Posted by , In Aktualności,Komunikaty,Kultura,Liceum,Sukcesy, With Możliwość komentowania Julia i Monika w podróży śladami Polaków na Białorusi została wyłączona

W dniach 17 – 22 września 2019 roku laureaci I stopnia 10. edycji konkursu IPN „Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy…” uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym „Śladami Polaków na Białorusi”. W gronie nagrodzonych znalazły się uczennice klasy 2c2: Julia Ćwiąkała i Monika Mielniczuk.

Nasze laureatki  odwiedziły miejsca  związane z historią i kulturą Polski: Brześć, Pińsk, Słuck, Bobrujsk, Mińsk, Kuropaty, Nieśwież, Nowogródek i Grodno. W ramach objazdu miały okazję zwiedzić między innymi: rodową siedzibę Radziwiłłów w Nieświeżu,  Muzeum Adama Mickiewicza w Nowogródku, miejsca związane z powstaniem powieści „Nad Niemnem” oraz   spotkać się z nauczycielami i uczniami Polskiej Szkoły Społecznej im. Św. Jana Pawła II w Grodnie.

Serdecznie gratulujemy naszym Laureatkom!

Katarzyna Dobrzańska

Zapraszamy na stronę IPN