Kasia i Kamila – geografki na 100%

On 12 lutego, 2024, Posted by , In Aktualności, With Możliwość komentowania Kasia i Kamila – geografki na 100% została wyłączona

W niedzielę, 11 lutego, zakończyły się zmagania uczestników 50 Okręgowej Olimpiady Geograficznej we Wrocławiu.
W naukowym współzawodnictwie wzięło udział 90 uczennic i uczniów szkół ponadpodstawowych z województw dolnośląskiego
i opolskiego. Zgodnie z regulaminem, w sobotę, uczestnicy olimpiady przystąpili do trzech pisemnych testów.  Do drugiej części zawodów zakwalifikowało się 27 uczniów. Niedzielne przedpołudnie finaliści geograficznych zmagań zaczęli od rozwiązania quizu, składającego się z 20 pytań. Następnie odpowiadali na wylosowane zagadnienia, stając przed mapą fizyczną świata, jury
i zgromadzoną publicznością.

W składzie naszej szkolnej drużyny olimpijskiej znalazły się Kamila Kokoryk z kl. 4F i Katarzyna Tomczyk z kl. 3G. Obie uczennice bardzo solidnie przygotowywały się do udziału w okręgowej edycji Olimpiady Geograficznej. Ostatecznie Kamila Kokoryk, zakończyła swój udział w pierwszej części zawodów, ale z bardzo dobrym wynikiem w stawce. Kasia Tomczyk poszła o krok dalej, walcząc dzielnie do samego finału. Ostatecznie Kasia zajęła bardzo wysokie XX miejsce w naszym okręgu!

Bardzo serdecznie gratulujemy obu zawodniczkom i mamy nadzieję, że zdobyta podczas przygotowań do olimpiady wiedza, przełoży się na kolejne sukcesy naukowe lub wysoki wynik na egzaminie maturalnym.

20240211_145336  20240211_124605