Aktywni ekologicznie

On 8 czerwca, 2016, Posted by , In Komunikaty, With Możliwość komentowania Aktywni ekologicznie została wyłączona

W sobotę, 4 czerwca br. 15-osobowa grupa uczniów z naszej szkoły pod opieką Pani Marzeny Sikory, wraz z innymi uczniami z szkół jeleniogórskich i okolic uczestniczyła w akcji ekologicznej ,,Sprzątanie Zalewu Pilchowickiego’’. Organizatorem i sponsorem wydarzenia była firma Tauron Ekoenergia. Mimo niedużej liczebności wszyscy uczestnicy naładowani byli pozytywną energia i chęcią działania wszak chodziło tutaj o stan środowiska naturalnego w naszym najbliższym otoczeniu. Młodych pełnych werwy i z uśmiechami na twarzach uczniów było ponad dwustu a dzięki ich aktywności liczba wypełnionych zebranymi śmieciami worków wyniosła ponad 600! Organizatorzy zadbali o pyszny ciepły posiłek i miłą atmosferę. Po trzech godzinach wysiłku wszyscy uczestnicy zebrali się na dużej polanie by razem posumować i cieszyć się efektami akcji. Czas ten urozmaicały występy artystyczne głównie dotyczące tematyki ekologicznej. Wszyscy uczniowie zostali hojnie nagrodzeni za trud i zaangażowanie w akcję a widoczna u młodych ludzi świadomość potrzeby dbania o stan środowiska naturalnego jest bardzo budująca.

Aleksandra Ratajczak i Alicja Matuszak z klasy 3Gd