DELF – paszport do przyszłości!

On 12 kwietnia, 2016, Posted by , In Komunikaty, With Możliwość komentowania DELF – paszport do przyszłości! została wyłączona

Serdecznie zapraszamy uczniów uczących się języka francuskiego w naszej szkole na zajęcia organizacyjne w ramach przygotowania do egzaminu DELF (DIPLÔME D’ÉTUDES EN LANGUE FRANÇAISE) na poziomie A2 i B1, które odbędą się

19 kwietnia 2016r. o godz. 1435 w sali 305 /czas trwania: 45 minut/

Na pierwszych zajęciach przedstawimy szczegółowy harmonogram spotkań, ponieważ pragniemy, aby uczniowie przygotowujący się do egzaminu spotykali się z nami raz w tygodniu do czerwca 2016r. w celu doskonalenia swojej znajomości języka francuskiego. Informujemy, że program zajęć będzie ściśle dostosowany do formuły egzaminu i obejmie ćwiczenie następujących sprawności:
– rozumienie ze słuchu,
– rozumienie tekstu czytanego,
– wypowiedź pisemna,
– wypowiedź ustna.

Do zdawania egzaminu DELF A2 lub B1 zachęcamy przede wszystkim uczniów drugich i trzecich klas LO oraz trzeciej klasy gimnazjum. Egzamin DELF A1 proponujemy również uczniom pozostałych klas.

Egzamin DELF dla wszystkich poziomów odbędzie się w sobotę 11 czerwca 2016r. Rozpocznie się o godz. 900 od części pisemnej. Część ustna zacznie się niezwłocznie po zakończeniu egzaminów pisemnych i zostanie przeprowadzona według planu, który zostanie ogłoszony kandydatom w
najbliższym terminie.

Opłata egzaminacyjna wynosi:
– 120 PLN za egzamin DELF A1
– 155 PLN za egzamin DELF A2
– 200 PLN ZA egzamin DELF B1

Opłaty należy dokonać do dnia 5 (piątego) maja 2016 r. przelewem na konto, którego numer i dane podajemy niżej:

Nr rachunku: 40 2030 0045 1110 0000 0081 0790
Rada Rodziców przy Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Jeleniej Górze
ul. Kochanowskiego 18

W tytule przelewu należy podać imię i nazwisko kandydata, a także określić poziom egzaminu (DELF A1, DELF A2, DELF B1).

Uzyskanie dyplomu DELF (wystawianego przez francuskie Ministerstwo Edukacji Narodowej) jest dowodem, że wysiłek włożony w naukę języka francuskiego w gimnazjum i w liceum, przyniósł wymierny efekt w postaci certyfikatu językowego powszechnie uznawanego na całym świecie i ważnego do końca życia. Oprócz tego, że daje osobistą satysfakcję, stanowi urzędowe zaświadczenie o poziomie biegłości językowej określonej w Europejskim Systemie Opisu Kształcenia Językowego.

Zapraszamy na spotkanie informacyjne i pierwsze zajęcia!

Nauczyciele języka francuskiego:
Magdalena Zielińska