Koszykówka – Finał Strefy Jeleniogórskiej

On 28 listopada, 2016, Posted by , In Aktualności,Sport, With Możliwość komentowania Koszykówka – Finał Strefy Jeleniogórskiej została wyłączona

W poniedziałek 28 listopada reprezentacja naszych koszykarek z gimnazjum zajęła drugie miejsce w rozgrywanym Finale Strefy Jeleniogórskiej. Droga do finału była długa. W pierwszym etapie ( miejskim) awans do dalszych rozgrywek drużyna uzyskała, zajmując drugie miejsce tuż za Gimnazjum Nr 1. Półfinał Strefy Jeleniogórskiej to dwa osobne turnieje. Pierwszy rozegrany w Jeleniej Górze z udziałem Gimnazjum Nr 1 , Gimnazjum ze  Lwówka Śląskiego i Gimnazjum z Kamiennej Góry. Drugi turniej z naszym udziałem odbył się w Zgorzelcu. Dziewczęta rozegrały dwa mecze :   ze Zgorzelcem i Bolesławcem. Kolejny awans z drugiego miejsca dał nam szansę na rewanż z Gimnazjum Nr 1 w finale.

Mecz z jeleniogórską „ jedynką” to był horror ! Pojedynek kosz za kosz, emocje sięgały zenitu, aby w końcówce dać zwycięstwo naszej reprezentacji 30 :34. Radość była przeogromna. Kolejne spotkanie z najsilniejszym rywalem drużyną ze Zgorzelca to był    dreszczowiec ze zmienną akcją . W pierwszej kwarcie nasze koszykarki prowadziły różnicą 10 pkt. W drugiej przewaga stopniowo malała . W trzeciej i czwartej kwarcie dziewczyny toczyły bardzo wyrównany pojedynek, ale końcówka należała do Zgorzeleckiej drużyny. Mecz zakończył się wynikiem 36 :43.

W ubiegłym roku nasza reprezentacja dotarła do Finału Dolnego Śląska zajmując trzecie miejsce. W tym roku strefę jeleniogórską reprezentować będzie Gimnazjum ze Zgorzelca. Gratulujemy i trzymamy kciuki. Wielkie brawa dla wszystkich uczestniczek za walkę do samego końca.