Lekcje z British Council

On 4 października, 2021, Posted by , In Aktualności,Nauka, With Możliwość komentowania Lekcje z British Council została wyłączona

W dniach 24 i 29 września uczniowie dwóch grup językowych mieli możliwość uczestniczenia w darmowych lekcjach przeprowadzonych przez licencjonowanych egzaminatorów British Council, instytucji reprezentującej Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w zakresie współpracy kulturalnej i edukacyjnej. Lekcje dotyczyły znaczenia oraz procedur przeprowadzania egzaminów B2 First (FCE) i C1 Advanced (CAE), a także samych zadań egzaminacyjnych, sprawdzających przede wszystkim znajomość środków językowych, ale również rozumienie ze słuchu.

Egzaminy Cambridge English Qualifications to egzaminy rozpoznawalne na całym świecie i uznawane przez szkoły, uniwersytety oraz pracodawców. Potwierdzają  one znajomość języka angielskiego i są zgodne ze Skalą Poziomów Rady Europy (CEFR). Najpopularniejszym z nich jest certyfikat B2 First. Pokazuje on, że uczeń zna język angielski wystarczająco dobrze, by pracować lub uczyć się w środowisku anglojęzycznym.  C1 Advanced, natomiast, to  wysoce ceniony certyfikat, potwierdzający znajomość angielskiego na poziomie oczekiwanym od profesjonalisty pracującego w biznesie lub studenta studiów licencjackich.

Licealiści uczestniczący w zajęciach wykazali się bardzo dobrą znajomością języka angielskiego na wskazanych poziomach, adekwatnych do stopnia zaawansowania swojej grupy. Jeśli tylko zechcą, mogą przystąpić do egzaminów przeprowadzanych przez British Council.