Konkurs „ Poznajemy Szwajcarię”

On 9 maja, 2016, Posted by , In Nauka, With Możliwość komentowania Konkurs „ Poznajemy Szwajcarię” została wyłączona

Dnia 13 kwietnia 2016 r w naszej szkole odbył się nietuzinkowy konkurs wiedzy o kraju win, serów i dobrych zegarków – mowa tu oczywiście o Szwajcarii. Zmagania uczestników zostały podzielone na kilka etapów. W pierwszym z nich uczestnicy musieli wykazać się wiedzą na temat wybranych miast znajdujących się na terenie dawnej Helwecji, następnie w trzech podkategoriach uczniowie mieli za zadanie sformułować odpowiedź na pytanie ,,Czym jest Szwajcaria dla każdego Polaka ?’’. W kolejnym etapie zawodnicy wcielali się w role koneserów narodowych przysmaków ( serów i czekolady), a ich zadaniem było rozpoznanie ich nazw. Przedostatnim etapem było przedstawienie swojej opinii i udzielenie rad tzw. frankowiczom. Ostatnią konkurencją było stworzenie ‘’prawdziwego’’ szwajcarskiego zegarka. Po zakończeniu konkursu komisja w składzie p. Magdalena Zielińska, p. Beata Wieromiej- Wojdak oraz p. Sylwia Rychel-Widak wytypowała zwycięzców. W tym roku zaszczytne miejsca ‘’na podium’’ otrzymali kolejno:

– 3 miejsca – Natalia Popławska i Ada Chojnacka
– 2 miejsca- Aleksandra Wilkosz i Tamara Cichoń
– 1 miejsca- Weronika Podroużek i Ala Matuszak

Zwycięzcy otrzymali wiele tematycznych nagród przysłanych przez Ambasadę Szwajcarii w Polsce oraz Stowarzyszenie Europa Języków i Kultur. Upominki z pewnością były wisienką na torcie owego konkursu.

Autor: Karolina Ragiel ( IIIGB )