Olimpiada Lingwistyki Matematycznej

On 17 października, 2021, Posted by , In Aktualności,Komunikaty,Olimpiady i konkursy przedmiotowe, With Możliwość komentowania Olimpiada Lingwistyki Matematycznej została wyłączona

Ogólnopolskie eliminacje do Międzynarodowej Olimpiady Lingwistycznej (wcześniej pod nazwą Międzynarodowej Olimpiady Lingwistyki Teoretycznej, Matematycznej i Stosowanej) organizowane są od roku szkolnego 2004/05 przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego, Fundację Matematyków Wrocławskich i Stowarzyszeniem Lingwistyki Rekreacyjnej. Jest to w kolejności powstania dziewiąta z 15 międzynarodowych olimpiad naukowych dla uczniów.

Do tegorocznej edycji Olimpiady można się zgłaszać do 25 października.

Więcej informacji znajdziecie na stronie Olimpiady: http://www.math.uni.wroc.pl/fmw/dla-uczniow-lingwistyka-matematyczna/olimpiada-lingwistyczna/olimpiada-lingwistyki-matematycznej?fbclid=IwAR1agkVgrR9q66v0BpTtVIQJ13DTgFZAd2R6DvYFgKZEb7QMiT8CtMCBUh8

Olimpiada Lingwistyki Matematycznej nie jest konkursem przedmiotowym, dlatego nie zwalnia z żadnych egzaminów maturalnych. Jest dotowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej olimpiadą interdyscyplinarną i może zwalniać z postępowania rekrutacyjnego na wyższe uczelnie, jest to jednak niezależna decyzja senatów tych uczelni. Np.:

na Uniwersytecie Wrocławskim finaliści mają wolny wstęp na kierunki matematyka i informatyka, a laureaci – również na indywidualne studia informatyczno-matematyczne;

na Uniwersytecie Jagiellońskim laureaci OLM otrzymują maksymalny wynik kwalifikacyjny na wszystkie kierunki, gdzie brana jest pod uwagę matematyka, a finaliści otrzymują maksymalny wynik przedmiotowy z matematyki.

Tytuł finalisty OLM daje także maksymalną punktację w rekrutacji na niektóre kierunki studiów na Uniwersytecie Warszawskim.