Orientaliści awansowali do Mistrzostw Świata w Estonii !

On 26 października, 2018, Posted by , In Aktualności,Gimnazjum,Komunikaty,Liceum,Sport,Sukcesy, With Możliwość komentowania Orientaliści awansowali do Mistrzostw Świata w Estonii ! została wyłączona

Nasi orientaliści po raz kolejny udowodnili, że są najlepszą drużyną szkolną w Polsce i tym samym zakwalifikowali się do udziału w Mistrzostwach Świata. Emocje sięgały zenitu i do samego końca awans stał pod znakiem zapytania. Po pierwszym biegu średniodystansowym przegrywaliśmy 11 minut 22 sekundy z reprezentacją Gliwic. W drugim dniu zawodów ( bieg klasyczny)nasi zawodnicy złapali wiatr w żagle, nadrobili stratę i  zwyciężyli. Sumując czasy  dwóch biegów zwyciężyli z 33 sekundową przewagą.

Mistrzostwa Świata w tym roku odbędą się w Estonii w miejscowości Otepää. Po raz czwarty będziemy mieli okazję reprezentować naszą szkołę  na tak wielkiej imprezie sportowej. W tym roku mogliśmy wystawić tylko jedną reprezentację, ponieważ regulamin ISF określa kategorię wiekową . Dziękujemy trenerowi Danielowi Jończemu i klubowi ” Paulinum” za wyszkolenie naszych sportowców.Jesteśmy bardzo dumni z naszych chłopaków i dołożymy starań aby mieli okazję przeżyć wspaniałą sportową przygodę.

Skład reprezentacji: Jakub Jończy, Adrian Sobiński, Jakub Zaleski, Szymon Jurczak