On 10 czerwca, 2022, Posted by , In Aktualności,Komunikaty,Nauka,Olimpiady i konkursy przedmiotowe, With Możliwość komentowania Podsumowanie 20 edycji Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej w I LO w Jeleniej Górze w roku szkolnym 2021/2022 została wyłączona

SIGG to największy ogólnopolski projekt edukacyjny, który ma na celu zainteresowanie uczniów zasadami funkcjonowania rynków kapitałowych, giełdy, inwestowania oraz oszczędzania długoterminowego.

W I etapie 20 edycji SIGG wzięło udział 5080 zespołów z całej Polski, natomiast w II etapie 1749 zespołów z całej Polsce.

Szkolna Internetowa Gra Giełdowa (SIGG) to projekt edukacyjny, składający się z gry inwestycyjnej i nauki przy pomocy platformy edukacyjnej. Uczestnikami są 2-4 osobowe zespoły inwestujące pod opieką nauczycieli. Każdy zespół dysponuje jednym rachunkiem inwestycyjnym i określoną kwotą wirtualnych pieniędzy. Uczestnicy korzystali ponadto z platformy edukacyjnej, gdzie mogli zdobywać potrzebną wiedzę na temat inwestowania oraz notowanych instrumentów.

W I LO w SIGG wzięło udział 12 zespołów:

Szkolną rywalizację wygrał zespół MABA w składzie Jakub Durka z klasy 3F i Maja Walczak z klasy 3C, uzyskując  Brawo!!!

Na drugim miejscu uplasował się zespół T3letubisie w składzie Marcel Boczar z klasy 3c i Paweł Judka z klasy 3B.

Źródło: GPW

Serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom SIGG nie tylko osiągnięcia zysku w I etapie gry, ale również dobrej lokaty, biorąc pod uwagę liczbę wszystkich uczestniczących zespołów.

Zachęcam do udziału w kolejnej edycji SIGG – obecnych i nowych uczestników, chcących nauczyć się inwestowania na Giełdzie Papierów Wartościowych, poprzez wirtualne pieniądze.

Ewa Andrusyszyn– organizator SIGG w I LO