Polsko – niemieckie spotkanie młodzieży

On 24 listopada, 2022, Posted by , In Aktualności,Komunikaty,Kultura, With Możliwość komentowania Polsko – niemieckie spotkanie młodzieży została wyłączona
Polsko – niemieckie spotkanie młodzieży naszej szkoły z uczniami niemieckiego Gimnazjum w Heidelbergu przebiega zgodnie z zaplanowanym harmonogramem.
W poniedziałek i wtorek odbyły się warsztaty edukacyjne w Fundacji „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego. Młodzież rozmawiała na tematy poszanowania wolności oraz odpowiedzialności za utrzymanie zasad demokracji i wolności słowa.
W środę odbyła się wspólna wycieczka do Wrocławia. Goście z Niemiec poznali historię i najważniejsze zabytki miasta oraz odwiedzili centrum nauki Hydropolis.
Ostatni dzień wymiany rozpoczął się od spotkania w ratuszu z Panem Prezydentem Miasta Jeleniej Góry Jerzym Łużniakiem. Kolejny punkt programu to wizyta w Muzeum G. Hauptmann. Ostatnie popołudnie w Jeleniej Górze goście z Heidelbergu spędzą z polskimi partnerami i ich rodzinami.
Spotkanie wspiera Polsko – Niemiecka Współpraca Młodzieży.
20221124_090541