Rejs żaglowcem Pogoria

On 1 grudnia, 2016, Posted by , In Aktualności,Kultura, With Możliwość komentowania Rejs żaglowcem Pogoria została wyłączona

Rejs żaglowcem Pogoria

Załoga skompletowana, sprawy organizacyjne zapięte na ostatni guzik, emocje sięgają zenitu! W piątek, 2 grudnia 2016r. wyruszamy do włoskiego portu Genua, żeby zaokrętować się na żaglowcu Pogoria i wyruszyć w tygodniowy rejs szkoleniowy po Morzu Śródziemnym. W morskiej wyprawie, pod czujnym okiem nauczycieli, weźmie udział trzydziestu śmiałków – uczniów naszego gimnazjum i liceum ogólnokształcącego. Kilkoro uczestników rejsu posiada niezbędne doświadczenie żeglarskie, potwierdzone patentami i certyfikatami. Dla pozostałych będzie to pierwsze, poważne spotkanie z urokami i trudami „marynarskiego” życia. Po powrocie, 11 grudnia br., złożymy obszerną relację z naszej eskapady, popartą odpowiednią dokumentacją fotograficzną i filmową.
Prosimy o trzymanie kciuków za wszystkich uczestników wyprawy oraz za łaskawość aury.

Ahoj przygodo!

Grzegorz Lustyk