Rejs żaglowcem Pogoria 2018

On 27 października, 2018, Posted by , In Aktualności, With Możliwość komentowania Rejs żaglowcem Pogoria 2018 została wyłączona

Kiedy dwa lata temu, w grudniu 2016r. wyruszaliśmy w pierwszy rejs żaglowcem „Pogoria”, nie marzyliśmy nawet o kolejnym. Cudowne wspomnienia i zdobyte przez młodzież cenne doświadczenia sprawiły, że natychmiast po powrocie z pierwszej wyprawy, podjęliśmy decyzję o zorganizowaniu kolejnej! Najbliższy wolny termin przypadł na końcówkę 2018r.

Po prawie dwóch latach przygotowań załoga „Żeroma” znów wypłynie na bezkresne wody Morza Śródziemnego!
W piątek, 26 października br. 39 młodych żeglarzy żegnanych przez rodziców, dyrekcję szkoły i nauczycieli,
a także przedstawicieli miejscowych mediów odjechało do włoskiej Genui, by tam zaokrętować się na statek i wypłynąć
na tygodniowy rejs „Szkoły po żaglami”.  Podobnie jak poprzednim razem,  dowództwo nad załogantami przejął kapitan
Zygmunt Biernacik i stała załoga Pogorii z Sylwestrem Izydorczykiem w roli oficera wachtowego, a opiekę z ramienia szkoły sprawują panie Agnieszka Słowik i Monika Moreau. Wkrótce bieżące informacje z rejsu.

Życzymy powodzenia, sprzyjających wiatrów i tradycyjnej stopy wody pod kilem!

Ahoj

wyjazd_4 wyjazd_2 genua_3 genua_2 genua_1