Rocznica odzyskania niepodległości

On 11 listopada, 2016, Posted by , In Aktualności,Kultura, With Możliwość komentowania Rocznica odzyskania niepodległości została wyłączona

Jak co roku, uczniowie „Żeroma” godnie obchodzili Święto Niepodległości. 1O listopada społeczność szkoły uczestniczyła w interesującej lekcji historii o narodzinach II Rzeczypospolitej przygotowanej przez uczniów klasy medialno-teatralnej pod opieką Pani Joanny Skóreckiej i Pana Mariusza Kokotowskiego. Wykład o trudnych początkach II Rzeczypospolitej podzielony na role był uzupełniony tekstami z epoki. Uczniowie przywołali notyfikację Piłsudskiego oznajmującą mocarstwom powstanie niepodległej Polski, czy cytowali preambułę konstytucji z marca 1921 r. Urozmaiceniem była poezja recytowana i śpiewana oraz interesująco zaaranżowane dla potrzeb uroczystości piosenki znane ze sceny rockowej.

Specjalnymi gośćmi wydarzenia były dzieci z przedszkola nr 27 „Okrąglaczek”, które opisaną powyżej lekcję poprzedziły radosnym występem, pięknie śpiewając o urodzie kraju i tańcząc do melodii ludowej.

Oba występy pozwoliły wywołać pozytywne emocje i przygotować młodzież do świętowania kolejnej rocznicy odzyskania niepodległości.

Mariusz Kokotowski