Warsztaty matematyczne klasy 1A

On 21 września, 2021, Posted by , In Aktualności, With Możliwość komentowania Warsztaty matematyczne klasy 1A została wyłączona

14 września uczniowie klasy 1A brali udział w warsztatach matematycznych w Komarnie.
Tematem warsztatów było kodowanie informacji przy pomocy macierzy trzeciego stopnia.
Uczniowie zapoznali się ze sposobami kodowania i rozkodowywania informacji, nauczyli się obliczać wyznaczniki, mnożyć macierze, wyznaczać macierz odwrotną.
Najlepiej i najszybciej z zadaniem polegającym na odszyfrowaniu zdania zakodowanego przez przeciwników poradziła sobie grupa, której kapitanem był Mikołaj Romańczuk.
Poza zajęciami matematycznymi była też siatkówka plażowa i ognisko.
Opiekunem grupy był p. Jarosław Cywka. na_strone_a_na_warsztatach na_strone_czesc_konkursowa na_strone_czesc_matematyczna na_strone_siatkowka