Wycieczka klasy 3F do Trójmiasta

On 9 kwietnia, 2022, Posted by , In Aktualności, With Możliwość komentowania Wycieczka klasy 3F do Trójmiasta została wyłączona

W dniach 6-8 kwietnia br. uczennice i uczniowie klasy 3F uczestniczyli w wycieczce klasowej do Trójmiasta.

Naszym celem było poznanie historii i topografii miast Pobrzeża Gdańskiego oraz środowiska geograficznego, które warunkuje ich rozwój.

Podczas naszych pomorskich wędrówek, odwiedziliśmy najważniejsze obiekty historyczne i turystyczne Gdańska, Gdyni i Sopotu. Spacerowaliśmy wśród tajemniczych uliczek gdańskiej starówki, podziwialiśmy nowoczesny wizerunek Gdyni oraz elegancję Sopotu. Testowaliśmy także, bardzo sprawnie działający, system trójmiejskiej komunikacji aglomeracyjnej.

Nie zabrakło także chwil zadumy i refleksji m.in. w Centrum Solidarności, pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców 1970, na Westerplatte, czy w gdyńskim Muzeum Emigracji. Ważne pytania, szczególnie w obliczu obecnej sytuacji politycznej w Europie, stawialiśmy sobie podziwiając obraz Sąd Ostateczny Hansa Memlinga w gdańskim Muzeum Narodowym.

Miłym akcentem wyprawy do Gdańska, była także wizyta w Teatrze Szekspirowskim, który tętnił przygotowaniami do kolejnych wydarzeń artystycznych sezonu.

Charakteru naszej wycieczce na Pomorze, dopełniły piękne widoki i możliwość doświadczenia charakterystycznej dla obszarów nadmorskich pogody.

Bardzo dziękuję za pomoc w przygotowaniu programu wyjazdu oraz opiekę nad młodzieżą Pani Beacie Michałowskiej oraz wszystkim uczennicom i uczniom, którzy dołożyli swoje cegiełki do organizacji klasowej wyprawy.

Do następnego razu!

20220408_17120420220407_14384120220407_14071920220406_151216