Wycieczka przedmiotowa do Berlina

On 12 listopada, 2019, Posted by , In Aktualności,Komunikaty,Kultura,Liceum,Nauka, With Możliwość komentowania Wycieczka przedmiotowa do Berlina została wyłączona

29 października uczniowie klas 1H, 1G i grupa maturzystów  uczestniczyli w przedmiotowej wycieczce do Berlina. Celem wyjazdu było zwiedzenie Pergamonmuseum oraz Neues Museum, gdzie licealiści odbyli spacer Drogą Procesyjną prowadzącą do Bramy Isztar z Babilonu. Zobaczyli wierną kopię steli z Kodeksem Hammurabiego, co wraz z gablotami zawierającymi tabliczki z zapiskami pismem klinowym pozwoliło utrwalić wiedzę i kompetencje o starożytnej Mezopotamii. W jednej z sal wzbogacili się o znajomość cech charakterystycznych dla architektury rzeźby starożytnej Grecji. Wystawa egipska w Neues Museum to była okazja, by spojrzeć w twarz Nefretiti. Na kilka dni przed 30-tą rocznicą zburzenia muru,  nie mogliśmy ominąć miejsc upamiętniających ten tragiczny fragment historii miasta. Nasz przewodnik pokazał nam też budynek Bundestagu (historycznie: Reichstag),  Bramę Brandenburską oraz przepiękną mozaikę na sklepieniu Kościołą Pamięci Cesarza Wilhelma. Niezwykłe wrażenie wywarł na uczniach Pomnik Ofiar Holocaustu.

Mariusz Kokotowski

20191029_123049