Złoto dla koszykarek z LO

On 18 grudnia, 2016, Posted by , In Aktualności,Sport, With Możliwość komentowania Złoto dla koszykarek z LO została wyłączona

15 grudnia w Jeleniej Górze rozegrane zostały finałowe mecze koszykówki dziewcząt szkół średnich o mistrzostwo powiatu jeleniogórskiego.

W turnieju rywalizowały uczennice ZSO Nr 1, ZSO Nr 2, ZSLiZ oraz ZST”Mechanik”. Mistrzyniami powiatu została nasza drużyna koszykarek z LO, które po zaciętej i dramatycznej walce w meczu o pierwsze miejsce wygrały z „Norwidem” 44:42. Trzecie miejsce przypadło ZSLiZ, którego zawodniczki pokonały ZST„Mechanik” 28:20.

Zdobywając tytuł  mistrzyń powiatu jeleniogórskiego, nasza reprezentacja awansowała do półfinału strefy. Przywilej ten pomimo zajęcia drugiego miejsca przypadł także uczennicom ZSO nr 2. Obie drużyny spotkają się z mistrzyniami sześciu innych powiatów.