III rejs Pogorią – spotkanie uczestników!

On 26 stycznia, 2020, Posted by , In Aktualności,Komunikaty,Sport, With Możliwość komentowania III rejs Pogorią – spotkanie uczestników! została wyłączona

W poniedziałek, 20 stycznia 2020 r., odbyło się zebranie podsumowujące III rejs uczniów I Liceum Ogólnokształcącego
im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze żaglowcem Pogoria. Na spotkanie przybyli uczestnicy rejsu wraz z rodzinami,
dyrektor szkoły p. Małgorzata Kozińska oraz opiekunowie wyprawy – nauczyciele p. Monika Moreau, p. Grzegorz Lustyk
i p. Sylwester Izydorczyk przedstawiciel stowarzyszenia Klub Żeglarski „Horyzont”.

Spotkanie otworzyła p. Małgorzata Kozińska, która podziękowała za poniesiony wysiłek osobom zaangażowanym
w przygotowanie rejsu, a uczniom za bardzo dobre zachowanie podczas wyjazdu i godne reprezentowanie szkoły.
Pokreśliła także wkład rodziców, którzy nie tylko sfinansowali wyjazd, ale także podjęli odważną decyzję o udziale
swoich dzieci w nietypowej eskapadzie. Podziękowania zostały też skierowane na ręce p. Prezydenta Jerzego Łużniaka
i Urzędu Miasta Jeleniej Góry, który przekazał drobne upominki dla załogi i uczestników rejsu oraz flagę miasta,
dzięki którym mogliśmy promować nasz region w portach, do których zawijaliśmy podczas wyprawy.

Następnie wszyscy zebrani obejrzeli prezentację zdjęć, które zrelacjonowały przebieg rejsu, przybliżyły atmosferę panującą
na pokładzie Pogorii oraz stały się przyczynkiem do miłych wspomnień i indywidualnych komentarzy. Kolejne slajdy odświeżały pamięć i przypominały o humorystycznych wydarzeniach, które wywoływały prawdziwe salwy śmiechu.

Godzinne spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze okraszonej pysznymi pączkami ze znanej jeleniogórskiej cukierni. Każdy uczestnik rejsu otrzymał na pamiątkę przenośną pamięć, zawierającą zebrane od uczestników i opiekunów zdjęcia i filmiki. Bardzo miłym akcentem były także podziękowania i drobne upominki, przygotowane przez młodzież dla opiekunów rejsu.

Sympatycznym punktem programu była także niespodzianka, przygotowana przez Monikę Moreau, która przyniosła ze sobą wielki worek – „biuro rzeczy” pozostawionych na żaglowcu! Wśród najbardziej okazałych przedmiotów znalazły się niebieskie klapki kąpielowe i śpiwór, a miano najcenniejszego zyskał paszport!

Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i poprowadzenie III rejsu „Żeroma” żaglowcem Pogoria. Zmieniający się kapitanowe oraz stała załoga, nieprzewidywalna pogoda i prawa przyrody decydują o tym, że każdy rejs żaglowcem ma innych przebieg i charakter. Zawsze jednak gromadzi wokół siebie wspaniałych, aktywnych ludzi, którzy zachowując bogactwo indywidualności, potrafią wykorzystać swoje atuty i słabości do stworzenia niepowtarzalnej żeglarskiej społeczności Pogorii!

Do zobaczenia na następnym rejsie!

Ahoj

Grzegorz Lustyk