On 2 listopada, 2017, Posted by , In Aktualności,Kultura,Liceum,Nauka, With Możliwość komentowania Inauguracja 35. edycji programu Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci Wybitnie Zdolnych została wyłączona

Inauguracja 35. edycji programu Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci

Wybitnie Zdolnych

Relacja naszych stypendystek- Ani, Ewy i Matyldy

W ostatnią sobotę października wzięłyśmy udział w inauguracji 35. edycji programu pomocy uczniom wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci. Znalazłyśmy się w gronie 150 nowych stypendystów Funduszu. Uroczystość odbyła się w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie. Podczas inauguracji miałyśmy możliwość poznania twórców i pracowników Funduszu, najciekawszych dokonań ubiegłorocznych uczestników, które przedstawiono w formie krótkich prezentacji. Wyjaśnieniem trudnych, ale niesamowicie pasjonujących tematów  z zakresu paleontologii, astronomii i prawa zajęli się nasi rówieśnicy, którzy mogą się pochwalić sukcesami na arenie europejskiej, a nawet światowej. Występ młodzieży zamknęły dwa koncerty – flecisty i skrzypaczki – również stypendystów Funduszu. Następnie wzięłyśmy udział w wykładach poświęconych zagadnieniom z zakresu nauk ścisłych, przyrodniczych lub humanistycznych – co ciekawe wszystkie wykłady zostały poprowadzone przez byłych stypendystów, a odbyły się na Uniwersytecie Warszawskim. Po wysłuchaniu inauguracyjnych wykładów udałyśmy się, wraz z tutorami i resztą stypendystów, na wspólny obiad. Była to bardzo dobra okazja na zawiązanie nowych znajomości. Cały pobyt w Warszawie, mimo nienajlepszej pogody, był doświadczeniem bardzo  przyjemnym. Przyjazna atmosfera stworzona przez twórców Funduszu i wyczuwalna w powietrzu gotowość do pracy, dały nam pewność, że to dopiero pierwszy przystanek na trasie naszej intelektualnej przygody.

Ania Szczepańska, Ewa Tucholska, Matylda Szpila

Zdjęcia z uroczystości są własnością KFnRD