Konkurs Literacki o Nagrodę FanFila

On 15 lutego, 2022, Posted by , In Aktualności,Komunikaty,Konkursy przedmiotowe,Olimpiady i konkursy przedmiotowe, With Możliwość komentowania Konkurs Literacki o Nagrodę FanFila została wyłączona

Zapraszamy do udziału w konkursie

Konkurs Literacki o Nagrodę FanFila, organizowany przez Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, jest adresowany do uczniów szkół średnich, zarówno polskich, jak i zagranicznych.

6 grudnia 2021 roku wystartowała XVI edycja Konkursu.
Wszystkie szczegóły można znaleźć w Regulaminie w zakładce Dokumenty.

Termin nadsyłania prac: do 1 marca 2022 roku.

W tej edycji konkurs rozgrywa się w czterech kategoriach:

• poezji
  • prozy
  • przekładu literackiego
  • etiudy filmowej

Przewidujemy nagrody finansowe i specjalne.

W Jury Konkursu zasiadają pracownicy Instytutu Filologii Polskiej UAM w Poznaniu:

prof. UAM dr hab. Irena Górska, dr Krzysztof Hoffmann, prof. UAM dr hab. Marcin Jaworski, dr Sylwia Karolak, prof. dr hab. Ewa Kraskowska, prof. UAM dr hab. Ewa Rajewska – Przewodnicząca Jury, prof. UAM dr hab. Marcin Telicki i prof. UAM dr hab. Elżbieta Winiecka.

Funkcje Sekretarzy Konkursu w tej edycji pełnią:

pani Aleksandra Cieciórska, pani Aleksandra Drab, pan Krzysztof Wiśniewski i pan Adrian Sadowski, nad którymi czuwa Koordynator Konkursu – pani mgr Agata Chwirot.

Konkurs Literacki o Nagrodę FanFila