Lekcja galeryjna i spotkanie z fotografią w jeleniogórskim BWA

On 29 listopada, 2019, Posted by , In Aktualności,Komunikaty,Kultura,Liceum, With Możliwość komentowania Lekcja galeryjna i spotkanie z fotografią w jeleniogórskim BWA została wyłączona

28.11.2019 grupa uczniów zainteresowanych sztuką rozpoczęła udział w  cyklu lekcji galeryjnych organizowanych przez jeleniogórskie Biuro Wystaw Artystycznych.

Pani Iwona Makówka wprowadziła nas w temat malarstwa polskiego pejzażowego XIX I XX wieku i oprowadziła po wystawie fotografii „Kontakty – c.d.”.

W tym roku obchodzimy 180. rocznicę wynalezienia fotografii i  dzięki wystawie możemy wrócić do jej źródeł. Mogliśmy podziwiać zdjęcia wykonane w  szlachetnych technikach fotograficznych,
które wykonuje się bezpośrednio z negatywu, stykowo, kontaktowo, bez powiększania.

Wszystkich naszych uczniów zachęcamy do zapoznania się ze wspaniałymi fotografiami  BWA.

Katarzyna Dobrzańska