„Procesy migracyjne we współczesnym świecie.”

On 19 lutego, 2021, Posted by , In Aktualności, With Możliwość komentowania „Procesy migracyjne we współczesnym świecie.” została wyłączona

W dniu 16.02 w ramach projektu Świat Bliżej Uczniów Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Laboratorium dla Nauki „Global Trends Lab” uczestniczyliśmy w wykładzie/warsztatach, które przeprowadziła p.dr Edyta Chwiej. Temat naszego wspólnego namysłu brzmiał:Procesy migracyjne we współczesnym świecie. W wirtualnych warsztatach uczestniczyły klasy humanistyczne 1G i 2G. Zajęcia poszerzyły nasz pogląd na kwestię migracji i uświadomiły złożoność problemu. Wdzięczni jesteśmy p. dr Edycie Chwiej za ukazanie kwestii w szerokim aspekcie –  od problemów definicyjnych poczynając, przez kwestie ekonomiczne i polityczne, na dylematach etycznych związanych z problemem migracji kończąc. Dziękuję kolegom –  p. Katarzynie Dobrzańskiej  i p. Mariuszowi Kokotowskiemu za pomoc w przygotowaniu zajęć i udział w konferencji. Uczniom, którzy uczestniczyli w zajęciach dziękuję za włączenie się do dyskusji.