Rejs Pogoria 2022

On 7 grudnia, 2021, Posted by , In Aktualności,Komunikaty, With Możliwość komentowania Rejs Pogoria 2022 została wyłączona

Rejs Pogoria 2022

Na początku roku szkolnego rozpoczęliśmy wstępną rekrutację kandydatów na kolejny rejs żaglowcem Pogoria. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zgłosili swój akces. Niestety okazało się, że armator i współwłaściciele statku, mieli w obecnym roku problemy organizacyjne, które uniemożliwiały planowanie i organizację kolejnych rejsów.

W ostatnich dniach skontaktowali się ze mną przedstawiciele biura STS Pogoria. W rozmowie telefonicznej przekazali, że sytuacja prawna armatora statku została wyjaśniona i nowy zarząd rozpoczął wstępne planowanie rejsów. Niestety, ze względu wymagany czas przygotowań i szkoleń, proponowany przez nas wiosenny termin wyprawy jest już nierealny.

W tej sytuacji poprosiłem armatora o zarezerwowanie jesiennego terminu rejsu, w październiku 2022r.

Kiedy tylko otrzymam informację o warunkach finansowych i regulaminie uczestnictwa w rejsie, przedstawię je zainteresowanym. Oczywiście pierwszeństwo zapisów na wyprawę mają osoby wpisane już na wstępną listę kandydatów.

Grzegorz Lustyk