Wizyta Manon Cuppens – native speakerki z Belgii

On 29 czerwca, 2017, Posted by , In Aktualności,Kultura,Nauka, With Możliwość komentowania Wizyta Manon Cuppens – native speakerki z Belgii została wyłączona

Dzięki wieloletniej współpracy z  Panią Renatą Klimek- Kowalską – założycielką Polskiego Stowarzyszenia Europa Języków i Kultur, 7 i 8 czerwca br. naszą szkołę odwiedziła Manon Cuppens, lektorka klas frankofońskich i wykładowca na Politechnice Śląskiej. Przeprowadziła z uczniami uczącymi się języka francuskiego 8 bardzo ciekawych lekcji opartych głównie na metodach aktywizujących oraz zaprezentowała swój kraj . Sympatyczna Manon  błyskawicznie nawiązała kontakt nawet z uczniami klas pierwszych, uczącymi się języka francuskiego od podstaw. Ich obawy, że nie będą nic rozumieli okazały się niepotrzebne. Po zajęciach 3 licealistki  z klasy III LO : Tamara Cichoń, Martyna Kumuć i Aleksandra Wilkosz miały za zadanie pokazanie naszemu gościowi centrum Jeleniej Góry i był to dla nich świetny trening tuż przed egzaminem DELF.

Wizyta przebiegła w bardzo miłej atmosferze i dlatego z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.

Beata Wieromiej – Wojdak i Magdalena Zielińska