Wycieczka: Irlandia-Walia-Anglia

On 29 października, 2016, Posted by , In Aktualności,Kultura, With Możliwość komentowania Wycieczka: Irlandia-Walia-Anglia została wyłączona

Zapraszam wszystkich uczniów klas licealnych i gimnazjalnych do udziału w wycieczce szkolnej, która odbędzie się we wrześniu 2017 r. (22-30.09.2017r.)

Program wycieczki: IRLANDIA-WALIA-ANGLIA

1 dzień

Zbiórka uczestników wycieczki przed budynkiem szkoły w godzinach południowych. Przejazd nocny przez Niemcy, Belgię i Francję do Calais.

2 dzień

Przeprawa promowa Calais-Dover. Przejazd do Londynu. W stolicy Wielkiej Brytanii zwiedzimy: Muzeum Brytyjskie ze słynnymi mumiami egipskimi, główną arterię handlową Oxford Street, Róg Mówców, Hyde Park, Harrod`s, Muzeum Historii Naturalnej. Obiadokolacja. British Museum ze słynnymi mumiami egipskimi. Przejazd na nocleg w hotelu turystycznym.

3 dzień

Śniadanie z prowiantu biura.  Przejazd do stolicy Walii – Cardiff, gdzie zobaczymy: Stadion Narodowy, zamek Cardiff ze wspaniała wieżą zegarową i miasteczko uniwersyteckie. Przeprawa promowa do Rosslare /4h/ w Irlandii. Przejazd do Dublina – stolicy Irlandii. Obiadokolacja. Nocleg w hostelu młodzieżowym.

4 dzień

Śniadanie z prowiantu biura. W Dublinie zobaczymy Galerię Narodową, Parlament, Trinity College, Most Półpensowy, Zamek Dubliński, katedrę kościoła Chrystusowego, browar Guinessa. Przejazd do Galway – słynnego miasta uniwersyteckiego i portowego. Tam zobaczymy m. in. zamek Lynch, nabrzeże hiszpańskie, wioskę rybacką Claddagh. Obiadokolacja. Nocleg w hostelu młodzieżowym.

5 dzień

Śniadanie z prowiantu biura. Dalej jedziemy na klify Moher – największe na świecie pionowe skały nad oceanem. Następnym punktem programu będzie skansen Bunratty – miejsce średniowiecznego zamku oraz wioski, w której prezentowane jest życie irlandzkiej wioski sprzed 150 laty. Limerick – miasto limeryków. Tam zobaczymy Zamek króla Jana, kamień traktatowy. Następnie jedziemy do Killarney, gdzie znajduje się hostel młodzieżowy – miejsce kolejnego noclegu. Obiadokolacja.

6 dzień

Śniadanie z prowiantu biura. W tym dniu jedziemy najpiękniejszą trasą widokową tzw. Pętlą Kerry prowadzącą wzdłuż wybrzeża oceanu. Po drodze zobaczymy kolorowe miasteczka Sneem, Kenmere, miasteczko kozła górskiego – Killorglin, niewielki kurort nadmorski Waterville, wąwozy górskie, jezioro Killarney. Na końcu krótkie zwiedzanie stolicy znanego hrabstwa Kerry – Killarney. Powrót na nocleg w hostelu młodzieżowym. Obiadokolacja.

7 dzień

Śniadanie z prowiantu biura. Przejazd do słynnego kompleksu obronno-katedralnego na wzgórzu Rock of Cashel – miejsce, gdzie ponad 1500 lat temu św. Patryk nauczał Celtów wiary chrześcijańskiej. W kompleksie tym zobaczymy m. in. ruiny katedry, krzyż św. Patryka, kaplicę Cormaca i muzeum. Obiadokolacja z prowiantu biura. Przeprawa promowa z Rosslare do Pembroke / 4h/  w Walii. Przejazd nocny do Londynu.

8 dzień

Śniadanie z prowiantu biura. Zwiedzanie Londynu: Pomnik Wellingtona, Green Park, pałac królewski Buckingham, St. James` Park, Opactwo Westminsterskie, Parlament, aleja rządowa Whithall, Downing Street 10,  Horse Guards, Trafalgar Square, Galeria Narodowa, City, Bank of England, Lloyd`s, Tower of London, Monument, Tower Bridge. Obiadokolacja. Wyjazd z Londynu i przeprawa promowa Dover-Calais.

9 dzień

Przejazd nocny przez Francję, Belgię i Niemcy do kraju. Powrót do Jeleniej Góry w godzinach popołudniowych.

Cena: 1870 PLN – pieniądze będą zbierane w ratach

Cena wycieczki obejmuje:

– noclegi (5) wg programu,

– przejazd autokarem klasy lux (barek, wideo, WC, klimatyzacja),

– śniadania i obiadokolacje wg programu,

– obsługa pilota-przewodnika i 3 opiekunów na 44 uczestników,

– przeprawy promowe wg programu,

– ubezpieczenie NNW (8 000 PLN) i KL (10 000 euro).

Cena nie obejmuje biletów wstępu i metra /15 GBP i 30 Euro/.

Zapisy u p. Aldony Mierzwy (sala 412)