Geograficzne „lanie wody”
Jakie aktywności, zaproponować uczniom w ostatnim tygodniu roku szkolnego, kiedy oceny wystawione, a za oknem piękna pogoda? – o tym przekonali się uczniowie i uczennice klasy 1D, którzy wzięli udział w zajęciach terenowych – Hydro-warsztaty.
W ostatni wtorek roku szkolnego, wraz z wychowawcą klasy p. P. Wrocławskim, wybraliśmy się na krótką wycieczkę do Karpacza
i Sosnówki. Korzystając z uroczych okoliczności przyrody, rozwiązywaliśmy zadania z tematycznej karty pracy. Poznaliśmy układ miejscowej sieci hydrograficznej, mierzyliśmy przepływ wody w potoku, badaliśmy wydajność źródeł.
Znalazł się też czas na opowieści o historii regionu, małe ognisko i wspólną wędrówkę górskimi szlakami.
Udanych wakacji i do zobaczenia na kolejnych terenowych lekcjach geografii!

