Drodzy Rodzicie

On 27 kwietnia, 2022, Posted by , In Komunikaty, With Możliwość komentowania Drodzy Rodzicie została wyłączona

Pismo od Przewodniczącej Rady Rodziców

Pismo : Drodzy-rodzice

Drodzy Rodzice,

Każdy rok szkolny przynosi nam nowe wyzwania. Choć wydawało się, że ten rok szkolny 2021/2022 będzie nareszcie powrotem  do codzienności, to przyniósł nam nowe, trudne wyzwania. Próbujemy podołać im wszystkim, jednak mamy na uwadze przede wszystkim dobro naszych dzieci, naszych uczniów i dlatego niezmiennie zwracamy się do Was z ogromną prośbą o wpłaty na rzecz Rady Rodziców I LO w Jeleniej Górze.

Pieniądze, które Państwo wpłacacie, w całości wracają do uczniów naszej szkoły przede wszystkim w postaci nagród za dobre wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe (w zeszłym roku szkolnym wydaliśmy na ten cel ok. 10.000zł) oraz stypendiów dla najlepszych uczniów (w zeszłym roku szkolnym – ok. 6.000zł).

W tym roku szkolnym dofinansowaliśmy:

•  projekty społeczne naszych uczniów w ramach olimpiady „Zwolnieni z teorii”, 1) projekt „Roboty Edukacji” w kwocie 1674,24 zł , 2)projekt „Teen Probmes” w kwocie 327,49 zł
  • dofinansowaliśmy pracownię chemiczną poprzez zakup wagi laboratoryjnej i odczynników w kwocie 500 zł.
  • wsparliśmy koło geograficzne kwotą 500 zł. Pracują nad aplikacją pogodową, a my z niecierpliwością czekamy.
  • Sfinansowaliśmy zakup nagród dla zwycięzców konkursu recytatorskiego w kwocie 200 zł
  • Sfinansowaliśmy wyjazd naszej reprezentacji koszykówki, ma finał Mistrzostw Dolnego Śląska, gdzie zdobyli MISTRZOSTWO, kwota 900 zł.

Nie ukrywamy też, że wpłaty z roku na rok są coraz niższe.

Jednak nie poddajemy się … Działamy. Nie tylko wydajemy 😊.

Pozostając w nieustannie dobrej współpracy z Dyrekcją naszego liceum, wspólnie, pozyskaliśmy:

• zewnętrznych sponsorów na sfinansowanie tzw. różowych skrzyneczek, które znajdują się w toaletach dziewczęcych i zawierają niezbędne art. higienicznie.
  • sponsorów, którzy wspierają nasze koncerty przeróżnymi gadżetami i nagrodami
  • sponsora na stroje sportowe (komplet koszykarski i bluza) dla szkolnej reprezentacji koszykówki, która pod opieką nauczyciela WF, Pana Romana Zielińskiego niebawem jedzie walczyć o MISTRZOSTWO POLSKI.
  • uzupełniamy filtry „Wodniczka”, którego udało się nam pozyskać rok temu, i którego woda jest na potrzeby naszych uczniów zawsze.
  • nawiązaliśmy współpracę w ramach ustanowienia 1% odpisu podatkowego na rzecz szkoły, do czego Państwa zachęcamy. Zachęcamy każdego Rodzica do aktywnego uczestnictwa w życiu szkoły. Jesteśmy z Wami i dla Was, ale przede wszystkim z naszymi dziećmi i dla nich.

Zachęcamy do dokonywania wpłat – sugerowana kwota to 50zł na semestr (100zł za rok).

Szkolne Konto Rady Rodziców: 40 2030 0045 1110 0000 0081 0790. Przy wpłatach prosimy o dopisek „składka na rzecz Rady Rodziców” wraz z podaniem imienia i nazwiska ucznia oraz klasy, do której uczęszcza.

Z wielkim sercem przyjęliście Państwo naszych Przyjaciół z Ukrainy, którzy chwilowo są na nas zdani.

Dziękuję, za wszelkie okazane im wsparcie. Dla nich tez zapewniliśmy wyprawki szkolne, pozyskując sponsorów i darczyńców.

Chcielibyśmy jeszcze przypomnieć, że przy 50% frekwencji wpłat, 20% zostanie zwrócone klasie do dowolnego wykorzystania w ramach funduszu klasowego.

Za każdą wpłaconą kwotę serdecznie dziękujemy! w imieniu Prezydium Rady Rodziców I LO w Jeleniej Górze Katarzyna Kamińska-Wojtasik Przewodnicząca Rady Rodziców

Prezydium Rady Rodziców:

• Przewodnicząca Rady Rodziców: Katarzyna Kamińska-Wojtasik

• Z-ca Przewodniczącego Rady Rodziców: Beata Sosulska-Baran

• Skarbnik Rady Rodziców: Weronika Woźniakowska-Pałac

• Sekretarz Rady Rodziców: Maciej Talarczyk

• Członek Rady Rodziców: Aneta Słabicka

• Członek Rady Rodziców: Adam Niklewicz Komisja Rewizyjna:

• Agnieszka Chudzik • Jolanta Imiołek

• Anna Kosińska-Niedzielska

Kontakt mailowy z RR: rr.zso1jg@gmail.com Rada Rodziców I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze 58-500 Jelenia Góra, ul. Kochanowskiego 18

nr rachunku: 40 20 30 0045 1110 0000 0081 0790 NIP: 611 23 84 776